Do sekce "akce" byl přidán článek o uplynolém stopařském závodě. Zároveň znovu gratulujeme Janě k prvnímu a Daně k druhému místu v kategorii ZZS1
Výcvik
Věk, rasa ani původ psa nejsou určující podmínkou k této činnosti, optimální je však začít výcvik od štěněte. Již od čtyř měsíců je možné psy seznamovat s prostředím rozbouraných staveb, temnými prostory, různými typy volného terénu apod. Zpočátku je výcvik zaměřen hlavně na vytvoření kladného vztahu psa a hledané osoby, takže se figurant snaží formou hry upoutat pejska a také ho povzbudit k označení nálezu.
Postupem se přidávají náročnější úkryty (osoby zakryté, nad nebo pod terénem, v neosvětlených prostorách apod.) a prodlužuje se doba hledání. Výcvik je u každého individuálně a systematicky směrován k plnění zkoušek, které se řídí buď národním zkušebním řádem (NZŘ) nebo mezinárodním zkušebním řádem (IPOR). Vrcholem naší práce je příprava kynologických týmů na splnění atestu Ministerstva vnitra a následně jejich využití při reálných pátracích či záchranných akcích.



Výcvik je dlouhodobá systematická práce při níž musíme připravit psy na nespočet situací. Poslušnost a dovednost trénuje každý individuálně, vyhledávání osob v ploše a na sutinách se většinou věnujeme o víkendech, kdy vyjíždíme do různých terénů či objektů po celé ČR.
Kromě skládání výkonnostních zkoušek jsou součástí komplexní přípravy i secviky s jinými brigádami a hasiči, účasti na různých závodech, kurzech a akcích.
Důležitou součástí naší přípravy je i fyzická zdatnost, zdravotnická průprava, orientace v terénu za pomocí navigační techniky, znalost klimatických jevů atd.