nadpis
zatisi
Novinky

Aktualizace

14.11.2022

Do sekce "akce" byl přidán článek o uplynolém stopařském závodě. Zároveň znovu gratulujeme Janě k prvnímu a Daně k druhému místu v kategorii ZZS1

Aktualizace

11.10.2021

V sekci "akce" přidán krátký článek o praktické stopě od Jirky Večeři

Aktualizace

29.8.2021

Doplněn plán akcí a přidán článek z ukázky vycviku psů pro dětský tábor v Běstvině

Zkoušky NZŘ

12.6.2021

Na závěr soustředění na Spáleništi se uskutečnily zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme J. Resutikové ke splněné ZZP1 a H. Večeřové za ZZS1!!

Sutinové atesty MV

5.6.2020

Martina Foldynová s Faronem v Mimoni úspěšně složili sutinové atesty MV!!! Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí při případném vyžádání k záchranné akci!

Pátrací akce

24.11.2019

Do stránky Zásahy byly přidány informace o účastech na pátracích akcích na Orlickoústecku, Rokycansku, Teplicku ad.

Zkoušky IRO

11.11.2019

Dne 9.11.2019 se naši členové zúčastnili mezinárodních zkoušek pořádaných spolkem Sirius Pardubice v Nemošicích. David s Robinem, Lída s Elsou a Hanka s Toníkem úspěšně složili zkoušku IRO-F V. Gratulujeme a děkujeme za vzornou repre :)

Ocenění Policejního prezidenta

Na 30. dubna 2019 jsme byli pozvaní Krajským ředitelstvím policie Královéhradeckého kraje na výjimečný slavnostní ceremoniál, na kterém se udělovaly medaile za zásluhy, a noví policisté zde složili slib. Na Ulrichově náměstí se za účasti krajského ředitele královéhradecké policie, náměstka policejního prezidenta, hejtmana Královéhradeckého kraje, primátora města Hradce Králové a řady dalších významných osobností, shromáždili oceňovaní policisté a také partneři policie, kteří dlouhodobě s královéhradeckou policií spolupracují. Mám velkou radost, že mezi těmito partnery byla vedle kynologů Městské policie z Prahy, Horské služby a SDH Hejnice i naše pardubická brigáda. Celý slavnostní ceremoniál byl provázen řadou projevů a mě opravdu mile překvapilo, když jsem od krajského ředitele PČR, náměstka policejního prezidenta aj. slyšel poděkování a řadu uznání a za naši pomoc při pátracích akcích.

Když jsem cca před 15 lety se záchranařinou začínal, psi v podstatě nebyli v reálných zásazích využíváni a na mých prvních setkáních se zástupci PČR jsem pochopil, že důvěru v nás nemají. Postupem času jsme náš výcvik skutečně hodně posunuli, ale pak jsme se dlouho potýkali s demotivačním stavem nevyužívání našich schopností. I proto si velmi vážím zástupců policie královéhradeckého kraje, že po našich splněných kynologických atestech MV nás začali do pátracích akcí zvát a dali nám možnost dokázat, že se na nás mohou spolehnout. Na slavnostním ceremoniálu jsem si tuto historickou cestu uvědomil, a proto jsem moc rád, že dnes děláme to, co jsme dělat chtěli, přestože se to zdálo nemožné.

Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že tato spolupráce funguje díky profesionálnímu přístupu zástupců královéhradecké policie. Jejich model pracovního týmu STOPA je perfektní prostředek pro vedení pátracích akcí a určitě je skvělým příkladem pro jiné kraje, kde spolupráce nefunguje. Jsem přesvědčený, že tímto způsobem se při pátracích akcích skutečně dělá maximum pro včasné nalezení pohřešovaných.

Slavnosti jsme se zúčastnili s Luckou Čiperovou a Klárou Hlubockou, s nimiž jsme objeli asi nejvíc „pátraček“. Takže velké díky patří jim!! Nejen za to, jak to umí se psíky, ale taky za nočně-ranní vyskakování z postele, vyjížďky na odvolaná pátrání, protrápené pracovní dny po nočních pátračkách, za pot a modřiny z prodírání se zarostlým terénem…. Věřím ale, že ten kus cesty za to stál a slavnostní ceremoniál mě v tom utvrdil. A samozřejmě díky i Kristýně Dostálkové, které se také podařilo složit atesty, a na řadě zásazích s královéhradeckou policií pátrala. Ocenění však patří celé brigádě, protože bez společné práce všech členů by se výsledky nemohly dostavit!

Robert

 

Slavnostní ceremoniál PČR KHK

 Ocenění kynologové

Nástup ZBK P. k.

Ocenění Lucky a KláryOcenění Roberta

Plaketa

Medaile

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje