nadpis
zatisi
Novinky

Pohár výcvikářů

14.4.2018

V Pelhřimově se konal Pohár výcvikářů, kde naši členové nemohli chybět. Všichni si zasloužili zápis zkoušky ZZP1 a protože to jsou vzorní reprezentanti tak Dana Kubalová obsadila 3.místo, Jiří Večeřa 4.místo a hned za ním se umístila Hana Večeřová na 5. místě!! Moc gratulujeme, jen tak dál!

Přijetí nových členů

1.1.2018

S Novým rokem máme i nového člena a to Kateřinu Šponarovou. Přejeme mnoho úspěchů!!

Přijetí nových členů

11.12.2017

Dne 10.12.2017 byli na členské schůzi ZBK P.k. přijati mezi členy David Šimonek a Patricie Scavinová. Přejeme mnoho úspěchů!!

Zkoušky NZŘ

23.10.2017

V sobotu 21.10.2017 se u nás konaly zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme D. Šimonkovi za splněnou zkoušku ZZZ a Martině Foldýnové za ZZP1!!!

Štěkni, kde ty lidi jsou

30.9.2017

Poslední zářijový víkend se Hana Večeřová s Danou Kubalovou zúčastnili závodu Štěkni, kde ty lidi jsou a umístily se na krásném 3. místě! Moc gratulujeme.

Aktualizace

4.9.2017

Do sekce Akce bylo přidáno povídání o proběhlé akci Search and Rescue 2017 od Lucie Čiperové

Search and rescue 2017

19.8.2017

Ve dnech 11. - 13.8.2017 se naše členky Lucie Čiperová  a Iva Drbohlavová zúčastnily záchranářského závodu Search and rescue 2017 v Jincích. Závod prověřil jejich všestrannou připravenost a zaslouženě obsadili 1. místo!! Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší brigády.

Search and Rescue 2017

Termín: 11. - 13. 8. 2017vítězný tým

Místo: Jince

Pořadatel: Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram

 

O víkendu 11.8.-13.8.2017 jsme se s Ivou zúčastnili záchranářského závodu Search and Rescue 2017 v Jincích.

Celý závod probíhal od pátku 18h do 13h druhého dne, s tím, že jsme nikdy neznali čas ani místo, kam budeme povoláni k zásahu a tak jsme museli být celou dobu ve střehu a připraveni vyrazit. Proto to bylo těžké zejména pro naše psí hrdiny, kteří vlastně jeli non-stop a neustálé přesuny všemi možnými dopravními prostředky je museli dost vyčerpávat. Někdy si nelehli ani na čtvrt hodiny a už jsme jeli k dalšímu zásahu. Svezli jsme se na vozíku za čtyřkolkou drsným terénem po lese přes kořeny cestou necestou, V3Skou, džípem, nebo byly přesuny pěšky.

Zásahů bylo celkem 7 a nejdelší odpočinek byl 2h asi od 6-8h ráno. 4 zásahy byly přes noc a 3 ve dne. Prohledávali jsme dvakrát rozsáhlé budovy i s přilehlým areálem, kde se Iva musela slanit do zadýmeného suterénu jedné budovy, zatímco já jsem ošetřovala zraněného kotelníka, prohledávali jsme dva terény, s tím že u jednoho jsme museli spolupracovat s dalšími dvěma týmy, u druhého byl i traverz přes řeku. Zachraňovali jsme cyklistku s otevřenou zlomeninou, kterou srazil traktor a poté dohledávali i zraněného traktoristu, který odešel pryč.Záchranná akce se konala i na rybníce, kde byla uvízlá pramice s epileptikem s dohledáním přítelkyně v rákosí, která odešla na toaletu a už se nevrátila.

Organizace byla opět úžasná jako na předchozích dvou Search patrolech. Ukázalo se, že věk 10 let není pro Matěje ani Roxy vůbec žádná  překážka ba naopak. Byli to zkrátka mazáci, které už nic nerozhází a ukázali nám jak svou fyzickou tak i psychickou odolnost.Roxy mě překvapila, jak bravurně dokázala prohledávat sutinu a budovy i když jsme to nikdy netrénovali, ignorovala hasiče, kteří se pohybovali všude kolem, systematicky čuchala do každé díry. Zkrátka nikdy nás nepřestanou překvapovat. Děkuji také Ivě za její nasazení a že to se mnou vydržela:-) Jsme rádi, že jsme mohli obhájit čest naší brigády a potvrdit, že náš výcvik vedeme správným směrem. 

text: Lucie Čiperová

odkaz na článek v příbramském deníku a fotogalerii

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje