nadpis
zatisi
Novinky

Aktualizace

14.11.2022

Do sekce "akce" byl přidán článek o uplynolém stopařském závodě. Zároveň znovu gratulujeme Janě k prvnímu a Daně k druhému místu v kategorii ZZS1

Aktualizace

11.10.2021

V sekci "akce" přidán krátký článek o praktické stopě od Jirky Večeři

Aktualizace

29.8.2021

Doplněn plán akcí a přidán článek z ukázky vycviku psů pro dětský tábor v Běstvině

Zkoušky NZŘ

12.6.2021

Na závěr soustředění na Spáleništi se uskutečnily zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme J. Resutikové ke splněné ZZP1 a H. Večeřové za ZZS1!!

Sutinové atesty MV

5.6.2020

Martina Foldynová s Faronem v Mimoni úspěšně složili sutinové atesty MV!!! Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí při případném vyžádání k záchranné akci!

Pátrací akce

24.11.2019

Do stránky Zásahy byly přidány informace o účastech na pátracích akcích na Orlickoústecku, Rokycansku, Teplicku ad.

Zkoušky IRO

11.11.2019

Dne 9.11.2019 se naši členové zúčastnili mezinárodních zkoušek pořádaných spolkem Sirius Pardubice v Nemošicích. David s Robinem, Lída s Elsou a Hanka s Toníkem úspěšně složili zkoušku IRO-F V. Gratulujeme a děkujeme za vzornou repre :)

Search and Rescue 2017

Termín: 11. - 13. 8. 2017vítězný tým

Místo: Jince

Pořadatel: Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram

 

O víkendu 11.8.-13.8.2017 jsme se s Ivou zúčastnili záchranářského závodu Search and Rescue 2017 v Jincích.

Celý závod probíhal od pátku 18h do 13h druhého dne, s tím, že jsme nikdy neznali čas ani místo, kam budeme povoláni k zásahu a tak jsme museli být celou dobu ve střehu a připraveni vyrazit. Proto to bylo těžké zejména pro naše psí hrdiny, kteří vlastně jeli non-stop a neustálé přesuny všemi možnými dopravními prostředky je museli dost vyčerpávat. Někdy si nelehli ani na čtvrt hodiny a už jsme jeli k dalšímu zásahu. Svezli jsme se na vozíku za čtyřkolkou drsným terénem po lese přes kořeny cestou necestou, V3Skou, džípem, nebo byly přesuny pěšky.

Zásahů bylo celkem 7 a nejdelší odpočinek byl 2h asi od 6-8h ráno. 4 zásahy byly přes noc a 3 ve dne. Prohledávali jsme dvakrát rozsáhlé budovy i s přilehlým areálem, kde se Iva musela slanit do zadýmeného suterénu jedné budovy, zatímco já jsem ošetřovala zraněného kotelníka, prohledávali jsme dva terény, s tím že u jednoho jsme museli spolupracovat s dalšími dvěma týmy, u druhého byl i traverz přes řeku. Zachraňovali jsme cyklistku s otevřenou zlomeninou, kterou srazil traktor a poté dohledávali i zraněného traktoristu, který odešel pryč.Záchranná akce se konala i na rybníce, kde byla uvízlá pramice s epileptikem s dohledáním přítelkyně v rákosí, která odešla na toaletu a už se nevrátila.

Organizace byla opět úžasná jako na předchozích dvou Search patrolech. Ukázalo se, že věk 10 let není pro Matěje ani Roxy vůbec žádná  překážka ba naopak. Byli to zkrátka mazáci, které už nic nerozhází a ukázali nám jak svou fyzickou tak i psychickou odolnost.Roxy mě překvapila, jak bravurně dokázala prohledávat sutinu a budovy i když jsme to nikdy netrénovali, ignorovala hasiče, kteří se pohybovali všude kolem, systematicky čuchala do každé díry. Zkrátka nikdy nás nepřestanou překvapovat. Děkuji také Ivě za její nasazení a že to se mnou vydržela:-) Jsme rádi, že jsme mohli obhájit čest naší brigády a potvrdit, že náš výcvik vedeme správným směrem. 

text: Lucie Čiperová

odkaz na článek v příbramském deníku a fotogalerii

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje