nadpis
zatisi
Novinky

Praktická stopa KZJ ČR

7.10.2019

Víkend 4.-6.10. byl úspěšný pro naše stopaře. Na závodu KZJ ČR v kategorii Velká praktická stopa se David Šimonek s Robinem umístili na 2. místě, a to po skvěle odvedené práci. V kategorii Malá praktická stopa se Hanka Večeřová s Atonem dostopovali na 5. místo. Gratulace všem!!

Splněná stopařská zkouška

1.9.2019

V sobotu 31.8. splnil Aton Hanky Večeřové vstupní hasičskou stopařskou zkoušku. Gratulace!!

Splněná ZZP2

17.6.2019

V Želivi v sobotu 15.6. Martina Foldynová s Faronem úspěšně složili sutinovou zkoušku ZZP2, což je určitě odměna za opravdu velké úsilí věnované tréninku. Gratulujeme moc!!!

Plošný test KZJ ČR

17.6.2019

V sobotu 15.6. na Spáleništi splnil Rio Roberta Nováka test KZJ ČR, konkrétně plošný test 1. stupně pro praktické využití psovoda se psem.

Ocenění PČR

12.5.2019

Na stránku Akce byl přidán článek o naší účasti na slavnostním ceremoniálu Královéhradecké Policie ČR, kde jsme byli oceněni plaketou a medailí Policejního prezidenta.

Zkoušky NZŘ

23.4.2019

V sobotu 20.4. se konaly na Spáleništi zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme D. Šimonkovi ke splnění zkoušky ZZP1, J. Resutíkové, M. Nikolínkové a I. Drbohlavové za ZZZ. Pěkná práce!!

Smutná zpráva

5.11.2018

S lítostí oznamujeme, že dne 31. 10. 2018 zemřel ve věku 82 let náš dlouholetý člen a jeden ze zakladatelů pardubické brigády Jaroslav Strouhal. Jarda vycvičil několik záchranných psů, jeho láskou bylo plemeno kníračů. Kromě řady složených zkoušek byl čestný člen SZBK ČR, držitel 1. výkonnostní třídy a mnoho let působil jako národní rozhodčí SZBK.

Čest jeho památce.

Search and Rescue 2017

Termín: 11. - 13. 8. 2017vítězný tým

Místo: Jince

Pořadatel: Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram

 

O víkendu 11.8.-13.8.2017 jsme se s Ivou zúčastnili záchranářského závodu Search and Rescue 2017 v Jincích.

Celý závod probíhal od pátku 18h do 13h druhého dne, s tím, že jsme nikdy neznali čas ani místo, kam budeme povoláni k zásahu a tak jsme museli být celou dobu ve střehu a připraveni vyrazit. Proto to bylo těžké zejména pro naše psí hrdiny, kteří vlastně jeli non-stop a neustálé přesuny všemi možnými dopravními prostředky je museli dost vyčerpávat. Někdy si nelehli ani na čtvrt hodiny a už jsme jeli k dalšímu zásahu. Svezli jsme se na vozíku za čtyřkolkou drsným terénem po lese přes kořeny cestou necestou, V3Skou, džípem, nebo byly přesuny pěšky.

Zásahů bylo celkem 7 a nejdelší odpočinek byl 2h asi od 6-8h ráno. 4 zásahy byly přes noc a 3 ve dne. Prohledávali jsme dvakrát rozsáhlé budovy i s přilehlým areálem, kde se Iva musela slanit do zadýmeného suterénu jedné budovy, zatímco já jsem ošetřovala zraněného kotelníka, prohledávali jsme dva terény, s tím že u jednoho jsme museli spolupracovat s dalšími dvěma týmy, u druhého byl i traverz přes řeku. Zachraňovali jsme cyklistku s otevřenou zlomeninou, kterou srazil traktor a poté dohledávali i zraněného traktoristu, který odešel pryč.Záchranná akce se konala i na rybníce, kde byla uvízlá pramice s epileptikem s dohledáním přítelkyně v rákosí, která odešla na toaletu a už se nevrátila.

Organizace byla opět úžasná jako na předchozích dvou Search patrolech. Ukázalo se, že věk 10 let není pro Matěje ani Roxy vůbec žádná  překážka ba naopak. Byli to zkrátka mazáci, které už nic nerozhází a ukázali nám jak svou fyzickou tak i psychickou odolnost.Roxy mě překvapila, jak bravurně dokázala prohledávat sutinu a budovy i když jsme to nikdy netrénovali, ignorovala hasiče, kteří se pohybovali všude kolem, systematicky čuchala do každé díry. Zkrátka nikdy nás nepřestanou překvapovat. Děkuji také Ivě za její nasazení a že to se mnou vydržela:-) Jsme rádi, že jsme mohli obhájit čest naší brigády a potvrdit, že náš výcvik vedeme správným směrem. 

text: Lucie Čiperová

odkaz na článek v příbramském deníku a fotogalerii

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje