nadpis
zatisi
Novinky

Aktualizace

11.10.2021

V sekci "akce" přidán krátký článek o praktické stopě od Jirky Večeři

Aktualizace

29.8.2021

Doplněn plán akcí a přidán článek z ukázky vycviku psů pro dětský tábor v Běstvině

Zkoušky NZŘ

12.6.2021

Na závěr soustředění na Spáleništi se uskutečnily zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme J. Resutikové ke splněné ZZP1 a H. Večeřové za ZZS1!!

Sutinové atesty MV

5.6.2020

Martina Foldynová s Faronem v Mimoni úspěšně složili sutinové atesty MV!!! Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí při případném vyžádání k záchranné akci!

Pátrací akce

24.11.2019

Do stránky Zásahy byly přidány informace o účastech na pátracích akcích na Orlickoústecku, Rokycansku, Teplicku ad.

Zkoušky IRO

11.11.2019

Dne 9.11.2019 se naši členové zúčastnili mezinárodních zkoušek pořádaných spolkem Sirius Pardubice v Nemošicích. David s Robinem, Lída s Elsou a Hanka s Toníkem úspěšně složili zkoušku IRO-F V. Gratulujeme a děkujeme za vzornou repre :)

Praktická stopa KZJ ČR

6.10.2019

Víkend 4.-6.10. byl úspěšný pro naše stopaře. Na závodu KZJ ČR v kategorii Velká praktická stopa se David Šimonek s Robinem umístili na 2. místě, a to po skvěle odvedené práci. V kategorii Malá praktická stopa se Hanka Večeřová s Atonem dostopovali na 5. místo. Gratulace všem!!

Ukázka první pomoci psu a člověku

Termín: 10.11.2021

Místo: Kutná Hora

 

Jednoho dne oslovila ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře našeho člena o ukázku práce se psem. Jelikož to bylo v rámci „branného cvičení“ a škola marně hledala někoho, kdo by povyprávěl o první pomoci, upravili jsme program na povídání si s praktickou ukázkou první pomoci psu a člověku. 

 

Na závěr se děti seznámili s tím, jak mohou pejskové pomáhat s léčbou nemocným lidem. A teorii si opět prakticky vyzkoušeli.

 

Akce měla velký úspěch. 

- Pavel-

 

Praktická stopa 2021

Termín: 8. - 10.11.2021

Místo: Zubří

O víkendu 8.-10. října jsme se s Angusem zúčastnili 10. ročníku "Praktické stopy" pořádané KZJ ČR. Závody se konaly v nádherném prostředí u obce Zubří. S Angusem jsme si v pátek vylosovali pořadové číslo 3 v malé praktické stopě. Přihlásit se na tento závod byla tak trochu drzost, protože v době přihlášení na jaře jsme stopovali asi měsíc. Sice jsme intenzivněji trénovali, ale... Před čtrnácti dny nás Iva Lžíčařová naučila jak trénovat nasumování a vyhledání nášlapu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po bleskovém vyhledání nášlapu se Angus suverénně vydal po stopě. Bohužel jsme došli 95% stopy, protože v náročném svažitém terénu při poměrně silném větru ho pach odvedl od stopy za povolenou toleranci a byli jsme "odpískáni". K figurantovi nám chybělo 50m a Angusovi více zkušeností. K figurantovi jsme mohli dojít, takže pro Anguse stopa skončila úspěchem. Nakonec z toho bylo nečekané čtvrté místo. Závody byli perfektně zorganizované, skvělá atmosféra, setkání s mnoha známými a poznání nových lidí. Suprové zázemí v rekreačním středisku ZO OS KOVO ŽĎAS. Poděkování patří všem pořadatelům, pomocníkům a rozhodčím. A už se těšíme na 11. ročník.

- Jirka -

Ukázka výcviku

Termín: 11.8.2021

Místo: Běstvina

Naše záchranná brigáda byla pozvána na dětský tábor souboru Radost v areálu letního tábora VŠCHT v Běstvině u Seče, aby provedla ukázku výcviku záchranných psů. Ze záchranné brigády se akce učástnila Zuzana Kratěnová se svým německým ohařem Brodym, mudi Csoki a Filip Písařík se svým křížencem Rosie. Na dětském táboře bylo kolem 30 dětí, kterým byla provedena asi 30-ti minutová přednáška o výcviku záchranných psů, kdy byly zodpovězeny dotazy dětí a vedoucích tábora. Po zodpovězení dotazů byla provedena krátká ukázka poslušnosti.

Následně proběhla ukázka výcviku záchranných psů, kdy nebyla nouze o dobrovolníky z řad dětí. Zuzka s Brodym předvedly vyhledávání ztracených lidí pomocí nálezky a Filip s Rosie předvedl ukázku vyhledání ztracených lidí pomocí vyštěkávání. U Rosie mohly vidět, jak se pes a psovod teprve učí, neboť psovod a jeho pes se záchranné práci kynologů věnují okolo 9-ti měsíců. U Brodyho děti mohly vidět, co to znamená, když už pes a psovod něco umí a již se pouze zdokonalují, neboť psovod se záchranné práci kynologů věnuje 13.5 let.

Z dětského tábora byly kladné odezvy na ukázku výcviku záchranných psů, kdy byla naše brigáda požádána, zda by nedorazila provést ukázku výcviku záchranných psů i příští rok. Termín na příští rok bude upřesněn a snad se nás tentokrát sejde více, abychom dětem mohli předvést o něco více.                                     

  -Filip-

 Odkaz na fotky zde: https://www.zonerama.com/ZBKPardubice/Album/7575776

 

                                                                                                                                                                                                                    

       

 

 

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje