nadpis
zatisi
Novinky

Aktualizace

30.8.2021

Doplněn plán akcí a přidán článek z ukázky vycviku psů pro dětský tábor v Běstvině

Zkoušky NZŘ

13.6.2021

Na závěr soustředění na Spáleništi se uskutečnily zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme J. Resutikové ke splněné ZZP1 a H. Večeřové za ZZS1!!

Sutinové atesty MV

6.6.2020

Martina Foldynová s Faronem v Mimoni úspěšně složili sutinové atesty MV!!! Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí při případném vyžádání k záchranné akci!

Pátrací akce

24.11.2019

Do stránky Zásahy byly přidány informace o účastech na pátracích akcích na Orlickoústecku, Rokycansku, Teplicku ad.

Zkoušky IRO

11.11.2019

Dne 9.11.2019 se naši členové zúčastnili mezinárodních zkoušek pořádaných spolkem Sirius Pardubice v Nemošicích. David s Robinem, Lída s Elsou a Hanka s Toníkem úspěšně složili zkoušku IRO-F V. Gratulujeme a děkujeme za vzornou repre :)

Praktická stopa KZJ ČR

7.10.2019

Víkend 4.-6.10. byl úspěšný pro naše stopaře. Na závodu KZJ ČR v kategorii Velká praktická stopa se David Šimonek s Robinem umístili na 2. místě, a to po skvěle odvedené práci. V kategorii Malá praktická stopa se Hanka Večeřová s Atonem dostopovali na 5. místo. Gratulace všem!!

Splněná stopařská zkouška

1.9.2019

V sobotu 31.8. splnil Aton Hanky Večeřové vstupní hasičskou stopařskou zkoušku. Gratulace!!

Ukázka výcviku

Termín: 11.8.2021

Místo: Běstvina

Naše záchranná brigáda byla pozvána na dětský tábor souboru Radost v areálu letního tábora VŠCHT v Běstvině u Seče, aby provedla ukázku výcviku záchranných psů. Ze záchranné brigády se akce učástnila Zuzana Kratěnová se svým německým ohařem Brodym, mudi Csoki a Filip Písařík se svým křížencem Rosie. Na dětském táboře bylo kolem 30 dětí, kterým byla provedena asi 30-ti minutová přednáška o výcviku záchranných psů, kdy byly zodpovězeny dotazy dětí a vedoucích tábora. Po zodpovězení dotazů byla provedena krátká ukázka poslušnosti.

Následně proběhla ukázka výcviku záchranných psů, kdy nebyla nouze o dobrovolníky z řad dětí. Zuzka s Brodym předvedly vyhledávání ztracených lidí pomocí nálezky a Filip s Rosie předvedl ukázku vyhledání ztracených lidí pomocí vyštěkávání. U Rosie mohly vidět, jak se pes a psovod teprve učí, neboť psovod a jeho pes se záchranné práci kynologů věnují okolo 9-ti měsíců. U Brodyho děti mohly vidět, co to znamená, když už pes a psovod něco umí a již se pouze zdokonalují, neboť psovod se záchranné práci kynologů věnuje 13.5 let.

Z dětského tábora byly kladné odezvy na ukázku výcviku záchranných psů, kdy byla naše brigáda požádána, zda by nedorazila provést ukázku výcviku záchranných psů i příští rok. Termín na příští rok bude upřesněn a snad se nás tentokrát sejde více, abychom dětem mohli předvést o něco více.                                     

  -Filip-

 Odkaz na fotky zde: https://www.zonerama.com/ZBKPardubice/Album/7575776

 

                                                                                                                                                                                                                    

       

 

 

 

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje