nadpis
zatisi
Novinky

Praktická stopa KZJ ČR

7.10.2019

Víkend 4.-6.10. byl úspěšný pro naše stopaře. Na závodu KZJ ČR v kategorii Velká praktická stopa se David Šimonek s Robinem umístili na 2. místě, a to po skvěle odvedené práci. V kategorii Malá praktická stopa se Hanka Večeřová s Atonem dostopovali na 5. místo. Gratulace všem!!

Splněná stopařská zkouška

1.9.2019

V sobotu 31.8. splnil Aton Hanky Večeřové vstupní hasičskou stopařskou zkoušku. Gratulace!!

Splněná ZZP2

17.6.2019

V Želivi v sobotu 15.6. Martina Foldynová s Faronem úspěšně složili sutinovou zkoušku ZZP2, což je určitě odměna za opravdu velké úsilí věnované tréninku. Gratulujeme moc!!!

Plošný test KZJ ČR

17.6.2019

V sobotu 15.6. na Spáleništi splnil Rio Roberta Nováka test KZJ ČR, konkrétně plošný test 1. stupně pro praktické využití psovoda se psem.

Ocenění PČR

12.5.2019

Na stránku Akce byl přidán článek o naší účasti na slavnostním ceremoniálu Královéhradecké Policie ČR, kde jsme byli oceněni plaketou a medailí Policejního prezidenta.

Zkoušky NZŘ

23.4.2019

V sobotu 20.4. se konaly na Spáleništi zkoušky dle NZŘ. Gratulujeme D. Šimonkovi ke splnění zkoušky ZZP1, J. Resutíkové, M. Nikolínkové a I. Drbohlavové za ZZZ. Pěkná práce!!

Smutná zpráva

5.11.2018

S lítostí oznamujeme, že dne 31. 10. 2018 zemřel ve věku 82 let náš dlouholetý člen a jeden ze zakladatelů pardubické brigády Jaroslav Strouhal. Jarda vycvičil několik záchranných psů, jeho láskou bylo plemeno kníračů. Kromě řady složených zkoušek byl čestný člen SZBK ČR, držitel 1. výkonnostní třídy a mnoho let působil jako národní rozhodčí SZBK.

Čest jeho památce.

Ocenění Policejního prezidenta

Na 30. dubna 2019 jsme byli pozvaní Krajským ředitelstvím policie Královéhradeckého kraje na výjimečný slavnostní ceremoniál, na kterém se udělovaly medaile za zásluhy, a noví policisté zde složili slib. Na Ulrichově náměstí se za účasti krajského ředitele královéhradecké policie, náměstka policejního prezidenta, hejtmana Královéhradeckého kraje, primátora města Hradce Králové a řady dalších významných osobností, shromáždili oceňovaní policisté a také partneři policie, kteří dlouhodobě s královéhradeckou policií spolupracují. Mám velkou radost, že mezi těmito partnery byla vedle kynologů Městské policie z Prahy, Horské služby a SDH Hejnice i naše pardubická brigáda. Celý slavnostní ceremoniál byl provázen řadou projevů a mě opravdu mile překvapilo, když jsem od krajského ředitele PČR, náměstka policejního prezidenta aj. slyšel poděkování a řadu uznání a za naši pomoc při pátracích akcích.

Když jsem cca před 15 lety se záchranařinou začínal, psi v podstatě nebyli v reálných zásazích využíváni a na mých prvních setkáních se zástupci PČR jsem pochopil, že důvěru v nás nemají. Postupem času jsme náš výcvik skutečně hodně posunuli, ale pak jsme se dlouho potýkali s demotivačním stavem nevyužívání našich schopností. I proto si velmi vážím zástupců policie královéhradeckého kraje, že po našich splněných kynologických atestech MV nás začali do pátracích akcí zvát a dali nám možnost dokázat, že se na nás mohou spolehnout. Na slavnostním ceremoniálu jsem si tuto historickou cestu uvědomil, a proto jsem moc rád, že dnes děláme to, co jsme dělat chtěli, přestože se to zdálo nemožné.

Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že tato spolupráce funguje díky profesionálnímu přístupu zástupců královéhradecké policie. Jejich model pracovního týmu STOPA je perfektní prostředek pro vedení pátracích akcí a určitě je skvělým příkladem pro jiné kraje, kde spolupráce nefunguje. Jsem přesvědčený, že tímto způsobem se při pátracích akcích skutečně dělá maximum pro včasné nalezení pohřešovaných.

Slavnosti jsme se zúčastnili s Luckou Čiperovou a Klárou Hlubockou, s nimiž jsme objeli asi nejvíc „pátraček“. Takže velké díky patří jim!! Nejen za to, jak to umí se psíky, ale taky za nočně-ranní vyskakování z postele, vyjížďky na odvolaná pátrání, protrápené pracovní dny po nočních pátračkách, za pot a modřiny z prodírání se zarostlým terénem…. Věřím ale, že ten kus cesty za to stál a slavnostní ceremoniál mě v tom utvrdil. A samozřejmě díky i Kristýně Dostálkové, které se také podařilo složit atesty, a na řadě zásazích s královéhradeckou policií pátrala. Ocenění však patří celé brigádě, protože bez společné práce všech členů by se výsledky nemohly dostavit!

Robert

 

Slavnostní ceremoniál PČR KHK

 Ocenění kynologové

Nástup ZBK P. k.

Ocenění Lucky a KláryOcenění Roberta

Plaketa

Medaile

(c) 2014 Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje